strona główna  artykuły obrazkikalendarium o co chodzi Tajniak
podpisy (protest) podpisy (dymisja) popierają protest Księga gości


 Artykuły:

po co istnieje radio
Radio dla wszystkich?
Okiem widza ... uchem słuchacza ...
list do Gazety Wyborczej
list otwarty (coutry)
Trójką do tyłu
Wywiad z M. Niedźwieckim
Chat z Pawłem Kostrzewą
list do Andrzeja Długosza
    odpowiedź E. Smolara
    odpowiedź J. Grochowskiej
list otwarty do Juliusza Brauna
list do Eugeniusza Smolara
Trójka dołowana
V reforma - dramat
stanowisko zarządu PR
    nasz komentarz
Rzeczpospolita - listy
Krzysztof Daukszewicz
do komisji KiŚP Sejmu RP
Antena - Zmiany na gorsze?
list do Andrzeja Długosza 2
list do Andrzeja Długosza 3
wywiad z Michałem Olszańskim
wywiad z E. Smolarem
do Pani Minister Skarbu
    odpowiedź z Ministerstwa
Przekrój: Trójka nie do pary
Witold Laskowski - wywiad
Komu publiczne radio?


odpowiada Agnieszka Kupis - Public Relations PR

Szanowny Panie Marku,

W imieniu Dyrekcji Trójki serdecznie dziękuję za przesłany list. Rozumiem, że ostatnie wydarzenia i zmiany, jakie zachodzą w Trójce mogą budzić różnego typu emocje. Zwłaszcza u osób tak jak Pan związanych od lat z naszą rozgłośnią. Wszyscy mamy w pamięci i w pełni doceniamy wkład, jaki wniósł Pan w kształtowanie i rozwój tej stacji. Wystarczy wspomnieć choćby trójkowe koncerty TSA i płytę nagraną w 1998 roku.

Pragnę jednocześnie Pana poinformować, iż wszelkie wprowadzane zmiany nie mają na celu zubożenia trójkowej anteny. Już w najbliższym czasie powrócą kultowe programy, zdawałoby się od zawsze kojarzące się z Trójką, które zostały jakiś czas temu zdjęte z anteny. Ponownie usłyszymy m.in. "Muzyczną Pocztę UKF", czy "Teatrzyk Zielone Oko".

Być może docierały do Pana różne informacje, ale pragnę zapewnić, iż nigdy, nawet w projektach nie pojawił się pomysł zlikwidowania audycji "Zapraszamy do Trójki". Co do "Maniaka Niedzielnego", o którym Pan pisze, to rzeczywiście audycja Wojciecha Manna przestanie ukazywać się na antenie w tym paśmie, ale Pan Mann będzie codziennie prezentował "Historię muzyki wg. Wojciecha Manna" oraz prowadził autorski program w paśmie "Muzyka o północy". Podobnie rzecz ma się z Piotrem Kaczkowskim.

Nowa ramówka wprowadza pozycje programowe, których nie można było do tej pory usłyszeć w Trójce, ale ma Pan pewnie świadomość, iż Radio jest żywym organizmem i jako taki powinno się rozwijać. Co zaś do nowych twarzy? Nawet takim osobowościom jak Pan Mann ktoś kiedyś dał pierwsza szansę wystąpienia na trójkowej antenie. Dlaczego zatem nie można dać tej szansy innym? Być może za kilka lat będę to równie kultowe postacie? Zwłaszcza, że Trójka nie pozbywa się, jak próbują twierdzić niektórzy, swoich gwiazd. Wręcz je promuje. Kuba Strzyczkowski pojawiający się do tej pory głównie w popołudniowym paśmie "Zapraszamy ...", będzie prowadził codziennie swój autorski, godzinny program, pojawi się dawno niesłyszany duet Wasowski - Chojnacki. W Trójce więcej będzie audycji autorskich, w tym audycji muzycznych. Ale rozbudowane zostaną także inne pozycje programowe, np. lubiany przez słuchaczy "Klub Trójki".

Bardzo cieszy nas Pana zainteresowanie losami Trójki. Jesteśmy żywo zainteresowani wszelkimi uwagami. Nawet, jeśli docierają do nas w tak bardzo emocjonalnej formie. Mam nadzieję, że w momencie pełnego ukształtowania się nowej ramówki przestanie ona budzić takie kontrowersje i przekona się Pan, iż Trójka nie starci niczego ze swojej wyjątkowości.

Pozdrawiam serdecznie.

Agnieszka Kupis

Trójka - Polskie Radio SA
Public Relations
kupis@radio.com.pl tel. (22) 645 56 62



powrót do listu Marka Piekarczyka