81. Suplement do AZP / 5 stycznia 2018

81. odcinek Suplementu poświęcony będzie beztroskiemu słuchaniu muzyki tak czy inaczej skupionej wokół lat 1997 i 1998, bo jak wiadomo, Suplement jest pozycją historyczną, a lata dziewięćdziesiąte są może najnowszą, ale jednak historią. Do historii przejdzie z pewnością niejedna propozycja zmiany nazwy RP ze względu na ustawę dekomunizacyjną. My stawiamy na Lechistan. RP zbyt kojarzy się z PRL. Nie roztrząsając już tego, w jakim parlamencie i czyimi głosami właściwie przegłosowano ustanowienie nazwy obecnie obowiązującej.

Gdzie Lechistan będzie miał stolicę, to już wiadomo. Nowa nazwa tego miasta padła już gdzieś kiedyś w zapowiedzi Suplementu do AZP.

Podobno w kategorii Film TAJNIAKA ROKU szykuje się dla serialu Twin Peaks, ale bukmacherzy wysoce notują też Better Call Saul. Ale kto wie, może czai się gdzieś czarny koń. Może „Milczenie” Martina Scorsese? Swoją drogą polecamy kino postjugosłowiańskie ostatnich około dwudziestu lat.

Dlaczego Jan Chrzciciel żywił się miodem pszczół leśnych, skoro mieszkał na pustyni? Można niezłą ideologię do tego dopisać, ale pamiętajmy o jednym – on tę pustynię nazywał puszczą.

No dobrze, Jan Chrzciciel nie mówił po polsku.

Na 81. Suplement do Audycji z Piwnicy zapraszamy zatem o 22.00. Albo chwilę po.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się