strona główna  artykuły obrazkikalendarium o co chodzi Podziemne Pismo Tajniak
podpisy (protest) podpisy (dymisja) popierają protest Ksiega gości: Odzyskane wpisy Księga gości

 od 15 lutego 2001:


do naszego protestu nawiązuje:

www.trojka.net

cichobabo.eu/trojka



polecamy także:

forum Programu Trzeciego

* * *

Zamów wiadomości na e-mail


 inne tajne strony

Podziemne Pismo Tajniak
#trojka - strona satyryczna
Podziemne Radio Tajniak
ARMIA - fotostrona
Banda Idiotów - test
Koherencja
Malarz Seba
co u nas
wiadomości
koncerty
postmodernizm
kącik mnicha
prenumerata i rss
redakcja



 polecamy także:

archiwalne nagrania z BISki
archiwum w Radiu Józef



To jest archiwum protestu, który czynnie prowadziliśmy w latach 2001-2003, a biernie aż do lipca 2006, kiedy to normalność w Trójce zaczął przywracać dyrektor Krzysztof Skowroński.

13 czerwca 2003: protest zakończony >>

Archiwalne notki:

Redakcja Podziemnego Pisma Tajniak właściwie słucha Trójki na nowo. Czekając na odtrucie z dżingli powstałych w okresie "reform", na powrót Trzeciej Fali. Co sobotę słucha też Trójki w Dwójce, gdzie o godzinie 16.00 rozpoczyna się Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego. (27.1.2007)

_ _ _

Sprawozdanie ze spotkania słuchaczy Trójki z dyrektorem Krzysztofem Skowrońskim (12 stycznia 2007)

W piątek 12 stycznia odbyło się długo oczekiwane spotkanie wiernych i protestujących przeciw haniebnym zmianom w latach 2000-2006, słuchaczy Trojki z nowym jej Dyrektorem, Krzysztofem Skowronskim. W spotkaniu, ze strony słuchaczy, udział wzięli: Alicja Baranowska, przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół, Miłośników i Słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia (3/5/7), Lech Zubilewicz, Szaman, administrator strony protestacyjnej www.tajniak.pl/protest, redaktor i administrator strony www.trojka.net i niżej pdpisana.

Spotkanie rozpoczęło się z prawie półgodzinnym wyprzedzeniem i trwalo ponad dwie godziny i własciwie mogło trwać jeszcze dość długo... Po dokonaniu prezentacji, podziękowaliśmy za wolę zmian i ich stopniowe wprowadzanie na antenę naszego ukochanego radia i przystąpiliśmy do przedstawienia naszych oczekiwań, choć ze świadomością ograniczeń, jakie na osobie dyrektora jednej z anten publicznego radia, spoczywają. Mówiliśmy m.in. o konieczności zmiany jingli, które odetną raz na zawsze tę Trójke od TrUjki Laskowskiego, bo mimo nowych pasm (np. Tu Baron), owe jingle powodują jednoznaczne skojarzenia.

Naszym pobożnym życzeniem była też zmiana logo (czyli powrót starego), co jednak pozostaje w galerii pobożnych życzen, bo został zmieniony "wizerunek" całego radia, nie tylko Trójki.

Mówiliśmy o uporządkowaniu anteny z laskowskich misz-maszy o wszystkim i niczym, powrotach audycji lub ich odpowiedników oraz ludzi je prowadzących (m.in. Barbara Podmiotko, Anna Semkowicz, Jerzy Kordowicz, Sławomir Wierzcholski, Wojciech Ossowski), o odczuwanym braku dziennej obecności Piotra Kaczkowskiego, Kuby Strzyczkowskiego w popoludniowym ZD3, wydłużeniu i wyodrębnieniu Pulsu Trójki, na rzecz skrócenia ilości publicystyki w sobotę, w której też brakuje nam kultury na poziomie tego, co robiła Baszka Marcinik, braku zróżnicowania pasm od 14.00 do 16.00 i od 19.00 do 21.00, (chodziło nam m.in. o autorskie audycje z różnymi gatunkami muzycznymi, a nie dominację jednej prowadzacej, prezentujacej muzykę jednego kręgu), powrotu Filmowego Klubu Trójki, czy wymieniania znów nazwisk realizatorów. Mówiliśmy o naszych antenowych antypatiach, które do radia takiego, jakim staje się coraz wyraźniej Trójka nie pasują i nie wnoszą nic interesujacego, raczej psuja jej wizerunek. Mówiliśmy o przywróceniu kubków Trójki, podkoszulek, a także inicjatywy Piotra Kaczkowskiego, który zapoczątkował serię płyt firmowanych przez Trójkę, z najważniejszymi utworami poprzedniego wieku, pod nazwa "Jazda obowiązkowa" i "Minimax" (były dwie płyty, nie mylić z Minimax.pl!).

Pan Dyrektor bardzo uważnie nas wysłuchał, po czym długo i cierpliwie tłumaczył, co jest możliwe, a co możliwe nie jest, czasem ze względów formalnych, czasem finansowych, czasem ze względu na swoją wizję tej anteny. Niemniej z pełną życzliwością odniósł się do naszego "koncertu życzeń" i prosił o uwagi wszelakie, zarówno te in minus jak i in plus.

Pewne jest to, że Krzysztof Skowroński, człowiek wielkiego uroku, naprawdę CHCE coś zrobić, by Program 3, program radia publicznego, był znów anteną dla inteligencji, anteną elitarną, anteną kultową.

Dziękujemy Panie Dyrektorze i ściskamy kciuki za Pańską determinację!

Joanna Grochowska

_ _ _

ZNÓW ZAPRASZAMY DO TRÓJKI (Tygodnik Powszechny) >>

_ _ _

W lipcu 2006 nowym dyrektorem Trójki został Krzysztof Skowroński - cztery lata temu wyrzucony z Trójki przez ówczesnego dyrektora Witolda Laskowskiego. Mamy nadzieję, że pan Skowroński posprząta bałagan po swoim poprzedniku i że w miarę możliwości zawróci proces pseudo-reform.

Polecamy artykuł w Rzeczpospolitej >>

_ _ _

Redakcja Podziemnego Pisma Tajniak, poza wszystkim, co popiera, a co powiedziano już wielokrotnie tu i ówdzie, ma jedną nieśmiałą nadzieję: że wróci do Trójki audycja nawiązująca do tradycji trójkowego Brumu i Trzeciej Fali - prezentująca polską muzykę alernatywną. To właśnie zmarginalizowanie tej muzyki, wyrzucenie tych programów przez ówczesne władze trójkowe (dyrekcja, kierownictwo muzyczne) naciskane przez zarząd Polskiego Radia (tu głównie wiceprezes do spraw pogramowych) na przełomie lat 2000/2001 były bezpośrednim i ostetecznym powodem naszego tajniackiego potestu.

Wraz z objęciem stanowiska dyrektora przez Krzysztofa Skowrońskiego ogłaszamy koniec bojkotu Trójki. Co prawda nigdy już nie zaufamy mediom rzekomo publicznym, nigdy i w nic nie uwierzymy politykom, którzy z tych mediów uczynili sobie swój partyjny folwark, kredytem zaufania obdarzamy jednak ludzi, którzy mimo wszystko chcą dobra Programu Trzeciego. Takim człowiekiem jawi się nam dyrektor Krzysztof Skowroński.

(dopisane 21 lipca 2006)

___