Suplement z Piwnicy w ostatni wieczór września 2016

DSC_0805

W dniu premiery Ostatniej rodziny Jana P. Matuszyńskiego zapraszamy do wysłuchania 35. Suplementu do AZP. Zachęcamy też do przeczytania Portretu podwójnego Magdaleny Grzebałkowskiej (tej samej, która napisała biografię ks. Jana Twardowskiego). Może taki zamysł był, a może wynikło to z budżetowych możliwości, że z akcją twórcy filmu poza mieszkania raczej nie wychodzili, ale to nie jest istotne. Liczy się maksymalnie wykorzystanie przestrzeni, którą postanowiło się zająć. To się twórcom filmu udało.

Co się uda dziś w Suplemencie? Ocenią ci, którzy zechcą posłuchać.

Z najnowszych filmów polecamy też Siedmiu wspaniałych, których twórcy z-remake-owali film klasyczny (on sam był już remakiem Siedmiu samurajów) nadając mu cechy kina współczesnego coraz intensywniej przybliżającego nam świat anarchii i już na samym początku sygnalizującego, że western nowego typu to western Quentinowski.

Jeśli komuś zabraknie/zabrakło w filmie Anji Orthodox, to niech wie, że trochę Closterkellera dziś pojawi się w Suplemencie. Będą też zdecydowane wyłomy w zasadach, które Suplement konstytuują. Bo prawda jest taka, że przez te wyłomy będziemy transcendować, a człowiek bez transcendowania ma ciężko.

Suplement dziś o 22.00.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się