Audycja z Piwnicy – 11.1.2013

DSC02055

Episkopat usatysfakcjonowany, ale czy katolicy też, trudno powiedzieć, skoro katolickie media komentując wypowiedź episkopatu, skrzętnie pomijały fragmenty o satysfakcji, skrupulatnie przy tym wspominając o tym, jak episkopat przypomina naukę Kościoła w temacie eutanazji. Oczywiście nie chodzi tu o naukę w znaczeniu „science”. Słowa, zazwyczaj niby te same, w różnych językach mają różne zakresy znaczeniowe i tak się złożyło, że polska „nauka” jest szersza od angielskiego „science”.

A dzisiejsza Audycja z Piwnicy zawrze w sobie kilka kolęd oraz powtórzenie audycji o Robercie Brylewskim z racji Tajniaka 2012 w kategorii KSIĄŻKA ROKU.

Dlaczego kolędy? Żeby podkreślić, że okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła nie kończy się na Uroczystości Objawienia Pańskiego (pot. święto Trzech Króli), lecz w przededniu Uroczystości Chrztu Pańskiego. Swoją drogą właśnie z wydarzeniem chrztu Jezusa bracia prawosławni wiążą Teofanię – objawienie Boga. A Jan Paweł II o Tajemnicy Objawienia mówił w kontekście pierwszego Jezusowego cudu przez Jana apostoła opisanego – w Kanie Galilejskiej.

Ciekawe, że jak podkładano głos Kargulowi w postprodukcji „Samych swoich”, to mało kto się zorientował, że podłożył go kto inny. Może już wokal Paragona w „Do przerwy 0:1” czy Karioki w „Stawiam na Tolka Banana” trochę się w uszy rzucał. Ale dlaczego oglądając serial „Szpiedzy w Warszawie” ma się znowu wrażenie, że ogląda się kreskówkę, nikt nam chyba tego nie wyjaśni…

Audycja z Piwnicy, piątek, godz. 22.00
zapraszają Tajni Współpracownicy

FacebookTwitterGoogle+Podziel się