A u nas ciągle nie po świętach

ksiazka_mala_schizofrenia3 stycznia 2012. U nas ciągle nie po świętach, choć wszystko dzieje się w czasie przeszłym. Także to, co dopiero będzie. Bo, jeśli ktoś przeczyta tę notkę za rok czy dwa, a może nawet dopiero wtedy, gdy o kolejny dzień odsuną się od siebie poszczególne dni w kalendarzach juliańskim i gregoriańskim, będzie to już przeszłość. A wygląda (co ciekawe, czas teraźniejszy) ona tak: 6 stycznia 2012 w święto Trzech Króli, czy też uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele Katolickim, święto Epifanii w Kościele Ewangelicko-Augsburgskim, Wigilię Bożego Narodzenia w Kościele Prawosławnym, można było (znając sposób) otrzymać książkę, przedstawioną na obrazku powyżej „Małą schizofrenię” Macieja Tuory, który był tego dnia naszym gościem. Zwycięzcy konkursu nieustannie gratulujemy.

Audycja, w której miało miejsce to zdarzenie, nazywana jest (wtedy też była) Audycją z Piwnicy i miała miejsce tuż po godzinie 22.00. Oczywiście 6 stycznia, w piątek.

A jak Państwo znajdują przeszłość? Czy ona istnieje? A czy w takim razie istnieje przyszłość? Czy istnieje teraźniejszość, skoro zdaje się, że jest ona nieskończenie krótką chwilą, w której przyszłość zmienia się w przeszłość?

FacebookTwitterGoogle+Podziel się