58. Suplement do AZP / 23 czerwca 2017

dzien_dobry_w_poznaniu Wreszcie możemy zapowiedzieć 58. Suplement. Odcinek zupełnie nowy. Tydzień temu w imię solidarności z Opolem nie graliśmy nic. Dziś z sympatii dla tego miasta będzie nawet słowo o niedalekim Niemodlinie.

Żeby za wiele nie zdradzać, a jednak coś napisać, wyobraźmy sobie taką sytuację. Jest rok 1995 – bo ten rok stanowi dla naszych opowieści w tym czasie punkt wyjścia – i ktoś siedzi nad kieliszkiem samotnie. Myśli sobie, że uśmiechnie się w pustą przestrzeń, bo co mu szkodzi się uśmiechnąć.  Gdy wymusza skurcze odpowiednich mięśni twarzy, co ów uśmiech powoduje, niespodziewanie, jak Filip z konopi, pojawia się ktoś w polu rażenia. Nadziewa się na uśmiech. Odbiera go osobiście. Zmieniają się losy świata w skali mikro i makro.

A tak w ogóle, to TW SZaman, czyli mnich prowadzący Suplement do AZP, ma już jakieś tajemnicze pomysły na za tydzień, skoro także wtedy punktem wyjścia będzie rok 1995, tak że bądźmy czujni.

Podobno Tajniakiem Roku 2017 w kategorii Film Roku jest Paterson Jima Jarmusha.

Jeśli chodzi o ten Poznań z obrazka, to w księgarni W Drodze można kupić miesięcznik W Drodze nieco wcześniej, bo już z końcem miesiąca poprzedzającego miesiąc datowania danego numeru.

Żyjemy w czasach spełniających się proroctw, nad którymi odczytujący znaki czasu poeci pracowali przez ostatnie dziesięciolecia. Będziemy przyglądać się tym proroctwom dziś, ale także w przyszłości, tak że nadstawiajmy uszu i oczy otwarte szeroko miejmy.

 

FacebookTwitterGoogle+Podziel się